Plaka tanıma sistemi üreticisi

%100 Yerli olan plaka tanıma sistemi yazılımlarımız bünyemizdeki yazılım mühendisleri tarafından geliştirilmektedir.

PLAKA TANIMA SİSTEMİ

Çözüm Plaka Tanıma Sistemi, Kullanıcı dostu bir arayüz ve kolay bir kullanım sunuyor.

Kurulum

Herhangi sıradan bir programı kuruyormuş gibi, hızlı ve kolay kurulum.

Okuma

Kameradan alınan görüntü, görüntü işleme teknolojisi ile taranır ve plaka okuması gerçekleşir.

PTS Setleri

Siteler İçin, Ücretli Otoparklar İçin, Oteller İçin, Otoyollar İçin, Kamu Kurumları İçin, Emniyet Birimleri İçin Plaka Tanıma Sistemi Setleri

Performans

Hızlı arayüz, 9ms Okuma hızı ile %98 okuma başarısı. En yeni plaka formatlarına uygun, Yerli ve Yabancı tüm latin alfabeli plakalaları en yüksek başarı ile okur.

Entegrasyon

Tcp-Socket, Database, Xml Web Services arayüzlerini kullanarak dış ortama data gönderebilir. Kendi yazılımınızı Çözüm Plaka Tanıma Sistemi ile bu arayüzlerden entegre edebilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Plaka Tanıma Sistemleri Çalışma Prensipleri

Plaka tanıma sistemi


      Belirli alanlardaki araç geçişlerinin kontrollü yada kayıt altına alınmasının istendiği alanlarda plaka tanıma sistemleri kullanılmaktadır.Geçiş yapılan alana yerleştirilen kameralar vasıtası ile alınan resimler plaka tanıma yazılımına iletilerek tarama işlemi sonucu resim içerisindeki plaka bilgisi alınır.

Plaka tanıma sistemi, planlanan senaryo ile birlikte işlevsellik kazanmaktadır.Okunan bir plakanın kayıt altında tutulması,ücret hesaplaması,bir kapı yada bariyere hükmetmesi gibi farklı şekillerde kullanılabilir.Çözüm arge firması olarak bünyemizdeki yazılım mühendislerimiz tarafından geliştirdiğimiz plaka tanıma yazılımlarımız ile %98 oranında doğru okuma başarısı sunmaktayız.

      Güvenlik ve geçiş kontrolünü sağlamak amacı ile çeşitli alanlarda araç plakalarının okunarak bir otomasyon sistemine dönüştürülmesi halidir.Bir kamera ve bilgisayar ortamında çalışan bir yazılım vasıtasi ile çalışan sistemde araçların plakaları okunarak çeşitli konfigrasyonlar ve senaryolar uygulanabilmektedir.Bir sitede bariyer yada kayar kapı açmak ve giriş çıkış yapan araçların plakalarının okunarak kayıt alınması sonucu işletilen sistemler kurulabildiği gibi otoyolda hız tespiti,ücretli otoparklarda ücret hesaplanması gibi birçok varyasyonda plaka tanıma sistemi uygulanabilmektedir.

Plaka tanıma sistemi nedir? nasıl çalışır?

Plaka tanıma sistemleri sistemde kullanılan bir kameradan gelen görüntünün çeşitli görüntü işleme tekniklerini kullanan plaka tanıma yazılımına iletilmesi sonucu yapılan taramada görüntünün içerisinden plaka karakterlerinin ayıklanarak sayısal bir sonuç üretilmesi halidir.Okunan plaka çeşitli senaryolarda işletilerek otomasyonun bitmiş haline çevrilir.Okunan bir plaka sonun işletilen senaryoda kapı açılabilir hız ihlali için ceza yazılabilir yada ücretli otoparkta ücret hesabı yapılabilir.Plaka tanıma sisteminin kullanım alanları

Araç geçişinin yapıldığı ve plakaların okunarak kayıt altına alınması istenen yerlerde kullanılır.Plaka tanıma sistemi başlıca ücretli otoparklar,otoyol ve otobanlar,hastane,kamu kurum ve kuruluşları,fabrikalar,tıoplu konutlar,kantar ve benzer birçok alanda kullanılmaktadır.

Plaka tanıma sistemlerinin avantajları.

Plaka tanıma sistemleri diğer kartlı, kumandalı yada etiketli sistemlere göre sarfı hiç olamyan tek sistemdir.Bir site girişinde kullanılan kumanda elden ele dolaşarak güvenlik zaafiyeti yaratabilir fakat plaka tanıma sisteminde böyle bir şey söz konusu değildir.Gece ve gündüz %99 başarı oranı ile çalışan sistemler hiçbir ek ekipman gerektirmeden sadece aracın plakası okunarak istenen senaryo uygulanabilir.Ücretli otoparklarda kullanılan biletli sistemlerede rakip olan plaka tanıma sistemi burada kullanılan kağıt yada benzer kartların kullanımını ortadan kaldırmaktadır.Girişte ve çıkışta yanlızca aracın plakasını okuyarak ücretlendirme yapabilen plaka tanıma sistemi aynı zamanda diğer biletli yada kartlı sistemlere göre daha hızlı giriş çıkış imkanıda sağlamaktadır.

Plaka tanıma sisteminde kullanılan ekipmanlar nelerdir.

Plaka tanıma sistemlerinde kullanılan başlıca iki ürün kamera ve yazılımdır.Kamera yüksek çözünürlüklü bir network üzerinden çalışabilen ıp kameradır.Aldığı görüntüyü anlık olarak sistem bilgisayarı üzerinde çalışan yazılıma iletir.Yazılım bu aldığı görüntüyü çeşitli görüntü işleme teknikleriyle ayrıştırıp plakanın okunmasını sağlar.Bir diğer ekipman ise tetikleme kartlarıdır.Tetikleme kartları ile istenen donanım(bariyer-kayar kapı vs) tetiklenerek açılması sağlanır.

ÇÖZÜM PLAKA TANIMA YAZILIM ARAYÜZÜ

Program Arayüzü

Kamera Tanımlama Penceresi

Grafik Raporlama Penceresi

Abone kayıt Penceresi

Rapor Penceresi

Plaka Resim Görüntüleme

Abone Listesi

Otomatik Mail Ayar Penceresi

Plaka Tanıma Sistemi

Plaka Ayar Penceresi

Araç Tanımlama Penceresi

Ücret Tahsilat Penceresi

PLAKA TANIMA SİSTEMİ SETİ SEÇİMİ İÇİN ÖRNEK PAKETLER

Tek Giriş Pts Seti

Çift Giriş Tek Çıkış Pts Seti

Bir Giriş Bir Çıkış Pts Seti

İki Giriş İki Çıkış Pts Seti

Çift Kameralı Giriş Seti

PLAKA TANIMA SİSTEMİNDE KULLANILAN DONANIMLAR

Ir Bullet Plaka Tanıma Kamerası

Hızlı Otopark Bariyeri

Box Plaka Tanıma Kamerası

Ethernet Bağlantılı IO Kart

Usb Bağlantılı IO Kart

Plaka Tanıma Sistemi FiyatıPlaka Tanıma Sistemi Fiyatı

2400$ + KDV

Paket içeriği;
-2 Adet 2MP 2.8-12mm Verifocal IP kamera.
-2 Adet site versiyonu yazılım.
-1 Adet USB tetik kartı.
-İstanbul içi montaj dahil.

Site kapısı için plaka tanıma sistemiPlaka Tanıma Sistemi Fiyatı

2750$ + KDV

Paket içeriği;
-2 Adet 2MP 2.8-12mm Verifocal IP kamera.
-2 Adet site versiyonu yazılım.
-1 Adet loop(sensör).
-1 Adet USB tetik kartı.
-İstanbul içi montaj dahil.

site giriş çıkış plaka okuma tanıma sistemiPlaka Tanıma Sistemi Fiyatı

3000$ + KDV

Paket içeriği;
-3 Adet 2MP 2.8-12mm Verifocal IP kamera.
-3 Adet site versiyonu yazılım.
-2 Adet USB tetik kartı.
-İstanbul içi montaj dahil.

site çift giriş tek çıkış plaka okuma tanıma sistemiPlaka Tanıma Sistemi Fiyatı

3750$ + KDV

Paket içeriği;
-4 Adet 2MP 2.8-12mm Verifocal IP kamera.
-4 Adet site versiyonu yazılım.
-2 Adet USB tetik kartı.
-İstanbul içi montaj dahil.

çift giriş çift çıkış siteler için plaka tanıma okuma sistemi

PLAKA TANIMA SİSTEMİ ŞARTNAMESİ

Plaka Tanıma Sistemi Şartnamesi

Plaka Tanıma Sistemi Şartnamesi (Bullet Kameralı)

Genel Özellikler

 1. Tüm uygulamalar x64 ve x86 mimarisinde çalışabilecek şekilde tasarlanmalıdır.
  2. Tüm uygulamaların kurulumları ekstra bir bileşen ya da gereksinim içermeden tüm bağımlılık ve gereksinimleri içerisine dahil edilmiş bir biçimde oluşturulmuş olarak kurulacaktır.
  3. Plaka Tanıma Sistemi veri tabanı SQL Server Veritabanı kullanmalıdır.
  4. Plaka Tanıma Sistemi eski sürüm ve güncel işletim sistemleri versiyonlarıyla uyumlu olarak çalışabilecektir. (Windows XP, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 vb.)

5.Plaka Tanıma yazılımı kara liste özelliğine sahip olmalı,istenen araç plakarı tespit edildiğinde sesli ve görsel uyarı vermelidir.

6.Plaka Tanıma yazılımı plaka okuma sistemi masaüstü uygulama olacaktır ve her uygulama maksimum 16 kamera desteğine sahip olacaktır.

7.Plaka Tanıma yazılımı son okunan plaka bilgisini plakanın okunduğu kamera görüntüsü altında bulunan fotoğraf alanında göstermeli okunan plakaların listesini ekranın sağ veya sol tarafında bulunan bir listede araç plakası, araç fotoğrafı, abone ad soyad, kamera adı ve geçiş tarih saat saniye bilgisi listelemelidir. Bu ekran aynı zamanda fotoğrafsız düz liste olarakta görüntülenebilmelidir.

8.Plaka Tanıma yazılımında okunan her plaka 6 farklı formatta dışa aktarım yapabilmelidir(Word,pdf,excel,txt,xml ve html)

9.Plaka Tanıma yazılımı abone bilgilerini standart olarak belirlenmiş excell ortamından import edilebilme özelliğine sahip olmalıdır.

10.Abone bilgileri Word,pdf,excel,txt,xml ve html ortamına aktarılabilmelidir.

11.Plaka Tanıma yazılımı Sınırsız sayıda ücret tarifesi kayıt imkanı sağlamalıdır.

12.Ücret tarifesi haftanın her günü ve bu günlerde belirlenecek sürelere göre belirlenebilmeli ve kayıt sayısı sınırlaması olmamalıdır.

13.Çıkışta plakası okunamayan veya yanlış okunan araç için yazılım plakaya çok benzer içerde bulunan araçların listesini fotoğraflarıyla göstermeli ve operatörün hızlı bir şekilde bu listeden seçim yapması sağlanmalı seçim yapılan giriş tarihine göre sistem ücret hesaplaması yapmalı ve tahsilat ekranına yönlendirmelidir.

14.Aboneliği biten araçlar sistem tarafından otomatik olarak belirlenip araç  çıkışında abonelik uzatma veya ücret tarifesi üzerinden tahsilat işlemleri yapabilmelidir.

15.Plaka tanıma yazılımı Abone sayısında sınırlama yapmamalıdır.

Plaka Tanıma – Yönetim ve Raporlama Yazılımı Özellikleri

1.Plaka Tanıma Yazılımı bağlı bulunduğu kameranın görüş açısından geçen araçları algılamalı, algıladığı her bir aracın plakasını bulmalı ve okumalıdır.
2. Plaka Tanıma Sistemi bir bütün olarak, tüm unsurları ile birlikte (HD Çözünürlük IP Kamera – Plaka tanıma yazılımı Kamera Direği) Şeklinde verilecektir.
3. Plaka Tanıma Yazılımı kamera başına lisanslanmalıdır. Lisans bilgisi yazılım ara yüzünden kolayca görülebilmelidir.
4. Plaka Tanıma Yazılımı yerli firmalar tarafından geliştirilmiş olacaktır. Tüm desteği Türkiye’den sağlanıyor olmalıdır.
5. Plaka tanıma kamerası en az 2 mega pixel çözünürlükte olacaktır. Kameralar gündüz yeterli ışık olması durumunda renkli,  gece siyah beyaz olarak çalışmalıdır.
6. Plaka Tanıma Yazılımı her bir kamera görüntüsünü gerçek zamanlı (25 frame/sec PAL) olarak işlemeli ve ekranda işlerken yine gerçek zamanlı (25 frame/sec PAL) olarak göstermelidir.
7. Plaka Tanıma Yazılımı Türkiye standartlarına uygun olan plakaları en az %98 ve üstü doğru okuma başarısı sağlamalıdır.
8. Plaka Tanıma Yazılımı değiştirilebilir süre olarak ayarlanan aynı araç için birden fazla kayıt oluşturma süresini ayarlatabilmeli ve tanımlanan aralıkta aynı plakayı okumamalıdır.
9. Plaka Tanıma Yazılımı art arda gelen iki aracı tek bir araç gibi algılamamalıdır.
10. Plaka Tanıma Yazılımı 200 km/s hızı aşmayan bütün araçlar için belirtilen plaka tanıma başarımıyla çalışabilmelidir.
11. Plaka Tanıma Yazılımı algılanan her araç için, araç plakasını ve aracın sürücüsünü içerecek şekilde geniş açılı bir fotoğraf çekmelidir.
12. Plaka Tanıma Yazılımı en az 720p HD aralığındaki çözünürlüklerde çalışacaktır.
13. Plaka Tanıma Yazılımı tümüyle Latin alfabesinden oluşan tüm ülke plakalarını tanımlayabilmelidir. (Yabancı Plaka Tanıma Özelliği) Bu özellik isteğe bağlı olarak aktif edilebilmeli ya da kapatılabilmelidir.
14. Plaka Tanıma Yazılımı tanıdığı plakanın formatına göre Türkiye’nin kullandığı plaka formatının dışındaki ülke formatlarını ayırabilmelidir.
15. Sistemi kontrol eden yazılımın tüm menüleri Türkçe olmalıdır.
16. Plaka Tanıma Yazılımı, araç geldiğini tespit etmek için dışarıdan bir tetikleme mekanizmasına ihtiyaç duymadan çalışabilmelidir.
17. Plaka Tanıma Yazılımı plaka tanıma yaptığı kamera görüntüsünü kayıt edebilmelidir, kayıt edilen video üzerinden plaka tanımlaması yapabilmelidir.
18. Plaka Tanıma Yazılımı yerli plakaları, yabancı plakaları, resmi plakaları, askeri plakaları tanıyabilmelidir.

Plaka Tanıma Yazılımı farklı yapılardaki plakaları tanıyabilecek özellikte olacaktır. (2 satır, tek satır, kare plaka gibi)
20. Plaka Tanıma Yazılımı farklı renk ve zemine sahip plakaları tanımlayabilmelidir.
21. Plaka Tanıma Yazılımı aracın arkasından veya önünden çekilmiş fotoğraflarla plaka tespiti yapabilecektir.
22. Plaka Tanıma Yazılımı görüntü alınacak kamerayı seçme imkanı sağlamalıdır.
23. Plaka Tanıma Yazılımı, plakayı tespit edildiği yerden (ortada, sağda, solda) bağımsız olarak tanıyabilecektir.
24. Plaka Tanıma Yazılımı Client – Server mimarisinde çalışa bilecektir.
25. Plaka Tanıma Yazılımı sisteme kayıtlı “kara liste (yasaklı) ” araçlar için sesli ve görsel alarm üretecektir.
26. Plaka Tanıma Yazılımı LOOP dedektör (manyetik araç algılama) cihazı ile entegre çalışabilecektir.
27. Plaka Tanıma Yazılımı sisteme kayıtlı “abone (izinli)” araçlar için otomatik olarak bariyer, kayar kapı vb. ürünleri tetikleyebilecektir.  Abone listesi excel tablsundan sisteme kolayca aktarılabilmelidir.
28. Bariyer tetikleme işlemi bilgisayarın RS232 portundan bağlanan bir I/O cihaz ile yapmalıdır.
29. Plaka Tanıma Yazılımına kayıt edilen “abone (izinli)” listesinde, bir adet abonenin otoparka aynı anda kaç araç sokabileceği belirlenebilecektir (Abone Kota Uygulaması).
30. Plaka Tanıma Yazılımı plakası hatalı okunan araçların plaka bilgilerinin operatör tarafından değiştirilerek düzeltilebilmesine imkan sağlayacaktır.
31. Plaka Tanıma Yazılımı üzerinden geçiş yapan araç plakalarına notlar eklenebilecek ve daha sonra bu notlar sorgulanabilecektir (Ziyaretçi Bilgi Giriş Ekranı).
32. Plaka Tanıma Yazılımı tek bir marka kameraya bağımlı olmamalıdır. Birden çok marka kamera ile uyumlu çalışabilmelidir. Bu kamera markaları yazılım menüsünde çoktan seçmeli bir şekilde var olacaktır.
33. Plaka Tanıma Yazılımı IP kameraların H264, MJPEG, JPEG, MPEG4 protokollerinden görüntü alabilir yapıda olacaktır. ONVIF destekli tüm kameralardan görüntü alabilecektir. Kullanıcı kullanmak istediği kameranın ONVIF URL adresini yazarak görüntü alabilecektir.
34. Plaka Tanıma Yazılımının kurulumu esnasında Ram Disk kurma ihtiyacı olmayacaktır. Ram Disk oluşturulması gereken sistemler kabul edilmeyecektir.
35. Plaka Tanıma Yazılımı tarafından veri tabanına kayıt edilen tüm veri ve görüntüler isteğe bağlı olarak şifrelenmeli ve görüntüler filigranlanmalıdır (Watermarked).
36. Plaka Tanıma Yazılımı TCP-IP veya RS232 arabirimleri üzerinden LED Grafik Ekrana bilgi gönderebilir yapıda olacaktır. Sistem dahilinde LED Grafik Ekran olması durumunda; plaka, tarih, saat, hoşgeldiniz, güle güle vb. bilgiler anlık olarak gönderilecektir.
37. Plaka Tanıma Yazılımının farklı aydınlanma koşullarını (gece, gündüz, gece-gündüz geçişleri) ve farklı hava koşullarını (sis, yağmur, kar, vb.) içeren ortalama plaka tanıma başarımı en az %80 olmalıdır.
39. Plaka Tanıma Sistemi, aşağıdaki durumlarda plaka tanıma başarı oranı değerlendirilmesinin dışında tutulacaktır:
Vida/etiket/boya/çıkartma/pas/çamur/toz/kar vb. nedenlerle plakanın bir kısmının kapanması ya da karakter görünümlerinin değişmesi.Kamera IR modda çalışırken reflektanssız (yansıtmasız) plakalar, Hasarlı eğilip bükülmüş kırılmış plakalar, Çıplak gözle okunamayacak durumda olan plakalar, 200 km/s üzerinde hızla geçen araçlar.
40. Plaka Tanıma Yazılımı enerji kesintilerinde reset gibi işlemler gerektirmeden yeniden çalışabilmelidir.
41. Plaka Tanıma Yazılımı araç geçiş yaparken okunan aracın bütün bilgilerini (plakası, tarihi, saati, geçiş noktası) ve yakalandığı kare görüntüsü veri tabanına işlenmelidir. Gerektiğinde geriye dönük olarak ayrıntılı rapor ve yazıcıdan baskı alınabilmelidir. Yazılım raporları PDF, Word, Excel,Txt, Html olarak kayıt edilebilmelidir.
42. Raporlar istenilen zaman dilimlerinde PDF formatında (sıkıştırılmış fotoğraflı) olacak şekilde istenilen mail adreslerine Plaka Tanıma Sistemi tarafından otomatik olarak gönderilebilecektir.
43. Plaka Tanıma Yazılımı, kaydedilmiş araç plakalarını istenirse plakanın sadece 2 karakterini dahi kullanılarak sorgu yapabilmelidir.

44.Plaka Tanıma Yazılımı arayüzden tanımlanmış mail adreslerine kara liste olarak kaydedilmiş plaka okunması durumunda mail göndermelidir.
45. Plaka Tanıma Yazılımına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmalı, yetkili sicil numarası ve şifresi ile tanımlanmış bir operatör tarafından plaka tanıma sistemi veri tabanına ulaşılabilmelidir.
46. Sistemin kullanıcılarına değişik güvenlik seviyeleri atanarak ilgili kişilerin sadece izin verilen özelliklere erişmesi sağlanabilmelidir. (Yazılımı kapatma, rapor alma, yeni kullanıcı oluşturma, abone araç oluşturma, kara liste girişi vb.)
47. Plaka Tanıma Yazılımı araç fotoğrafları üzerine; aracın plakasını, geçiş yaptığı lokasyon bilgisini, geçiş yaptığı tarih ve saat bilgisini otomatik olarak işleyecektir. Fotoğrafların üzerine tıklanarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapılabilecektir, bu özellik ile resimler ayrıntılı bir şekilde incelenebilecektir.
48. Plaka Tanıma Sisteminin tüm ayarları ve konfigürasyonları hem server hemde client tarafındaki arayüzlerde kolayca erişelibilecek yapıda olmalıdır.
49. Plaka Tanıma Yazılımı üzerinde “Yardım” menüsü bulunacaktır. Bu menü içerisinde yazılımın resimli kullanıcı kılavuzu ve yazılım versiyonu ile lisans bilgileri olmalıdır.
50. Plaka Tanıma Yazılımı üzerinde “Acil Durum” butonu olacaktır. Bu buton olası bir acil durumda (deprem, yangın, sel, terör vb.) bariyer ve/veya kapılara sürekli açık tutacaktır. Bu durumun oluştuğu zaman diliminde geçiş yapan araçlar ayrıca raporlanabilecektir.
51. Plaka Tanıma Yazılımı üzerinde Otopark Doluluk Oranını gösteren bir menü bulunacaktır. Otopark kapasitesi bu bölümden girilecek ve içeride olan araç sayısı görülebilecektir.
52. Plaka Tanıma Yazılımı network ağına bağlı plaka tanıma kameralarını otomatik olarak “Kamera Bul” butonu ile listeleyebilecektir. Kamera tanımlamaları yapılırken manuel IP girilmesine gerek kalmayacaktır.
53. Plaka Tanıma Yazılımı ara yüzde eklenen her kamera için bir adet çerçeve oluşturulmalı, plaka tanıma kameralarından gelen görüntüler kendi çerçevesi içinde gösterilmelidir.
54. Plaka Tanıma Yazılımının tüm ara yüzleri kolay kullanım ve son teknoloji olarak tasarlanmış olmalıdır.
55. Yazılımın gelişmiş raporlama ekranı olacaktır. Bu ekranda belirlenen kriterlere göre filtreleme yapılarak plaka tanıma resimleri ve bilgiler gösterilecektir. En az aşağıdaki kriterlere göre filtreleme yapılabilecektir:
Plaka bilgisinin herhangi bir karakterine göre (34 ile başlayan, 34 ile başlamayan, içinde AB geçen, sonu 01 olan gibi), Seçilen tarihe göre, Seçilen iki tarih ve saat aralığına göre, Kamera noktalarına (isimlerine) göre.
56. Plaka Tanıma Sistemi Yazılımı 127.0.0.1:7546 portundan Tcp socket arayüzünden sürekli data dağıtımı yapabilmelidir. Aynı zamanda geliştiricilerle paylaşılan özel komutlar gönderilerek IO kart a komut gönderme fotoğraf çekme vs. gibi işlemler yapıtırılabilmelidir.
57.Plaka Tanıma Sitemi Yazılımı belirtilen web adresine istenilen formatta okuduğu her plaka bilgisini post edebilmelidir.
58.Plaka tanıma yazılımı ana menüsünde içerideki araç-dışarıdaki araç sayısı verebilmeli otoparktaki boş kalan araç yerini led tabela ile gösterebilmelidir.

 

PLAKA TANIMA KAMERASI ÖZELLİKLERİ

 • Kameranın görüntü sensörü 1/2.7” boyutunda 2 Megapiksel progressive CMOS olmalıdır.
 • Kameranın Efektif pikseli 1920(H) x 1080(V) değerinde olmalıdır.
 • Kameranın RAM/ROM 256MB/16MB kapasitesinde olmalıdır.
 • Kameranın otomatik diyagram “shutter” hızı 1/3(4)~1/100000sn değerleri arasında ayarlanabilir yapıda olmalıdır.
 • Kamera , renkli modda minimum 0,1 Lux / F1,4, 0 Lux 4(IR açık) ışık değerinde görüntü alabilir yapıda olmalıdır.
 • Kameranın Sinyal / Parazit (S/N) değeri 50 dB’den fazla olmalıdır.
 • Kamerada 4 adet Akıllı R LED yapısı oto/ manuel olmalı ve bu Smart IR LED lerle zifiri karanlıkta 60 metreye kadar görüntü alabilmelidir.
 • Kamera üzerinde Odak uzunluğu 2.7~12 mm ve fokus kontrolü motorize lens olmalıdır.
 • Kameranın Görüş açısı H: 99º~37º V: 52º~21º   ölçülerinde max. Açıklık F1.4 oranında olmalıdır.
 • Kameranın montaj tipi board-in , lens yuvası motorize lenslere uygun olmalıdır.
 • Kameranın video sıkıştırma formatı H.264+ / H.264 olmalıdır.
 • Kameranın 2’li görüntü akışı kapasitesi olmalıdır.
 • Kameranın Video çözünürlüğü 1080P(1920x1080)/720P (1280×720)/D1(704×576/704×480)/CIF(352×288/352×240) olmalıdır.
 • Kameranın Video frame oranı 2M (1 ~ 25/30fps), D1/CIF(1 ~ 25/30fps) olmalıdır.
 • Kameranın Bit rate CBR/VBR kontrolü olmalıdır.
 • Kameranın Bit rate oranı H264:24K ~ 8192Kbps olmalıdır
 • Kamerada gerçek Gece / Gündüz görüntü ICR özelliği olmalıdır.
 • Kamera üzerinde 3D DNR “Dijital Parazit Giderme”, 3D-DNR özelliği olmalıdır.
 • Kamera AGC “Otomatik Kazanç Kontrolü” , AWB “Otomatik Beyaz Dengesi” ve BLC “Arka Işık Telafisi” , HLC ve 120 dB WDR özellikleri olmalıdır.
 • Kamerada 4 alan Hareket algılama, İlgili alan ROI, Smart IR, ve Mirror (on/Of) özelliklerini desteklemelidir.
 • Kamerada video 16x Digital zoom özelliği bulunmalıdır.
 • Kamera görüntüsünün ( Flip ) döndürme seçenek oranları 0°/90°/180°/270° olmalıdır.
 • Kamerada 4 alana kadar belirlenebilen özel alan maskeleme fonksiyonu olmalıdır.
 • Kamerada RJ-45(10/100Base-T) özelliği bulunmalıdır.
 • Kamera, HTTP;HTTPs;TCP;ARP;RTSP;RTP; UDP;SMTP; FTP; DHCP;DNS;DDNS;PPPOE;IPv4/v6;QoS;UPnP;NTP;Bonjour;802.1x;Multicast;ICMP;IGMP;Ağ protokollerini desteklemelidir.
 • Kamera ağ üzerinden maksimum 20 Kullanıcına kadar izin verebilir yapıda olabilmelidir.
 • Kamera, ONVIF,PSIA,CGI profilini desteklemelidir.
 • Kamera IOS, Android akıllı cihazlarını desteklemelidir.
 • Kameranın üzerinde maksimum 128 GB kapasiteyi destekler yapıda 1 adet SD Kart yuvası desteği bulunmalıdır.
 • Kamera DC 12 V PoE (802.3af) güç kaynağı ile çalıştırılmalıdır.
 • Kamera maksimum 12.95 W güç sarfiyatı yapmalıdır.
 • Kamera -30 °C ~ +60 °C, (-22° F ~ +140° F) ≤95% RH çevresel şartlarda çalışabilmelidir.
 • Kamera -30 °C ~ +60 °C, (-22° F ~ +140° F) ≤95% RH depolama koşullarında çalışabilmelidir.
 • Kameranın boyutları 72mm×80mmx212.8mm değerlerinde olmalıdır.
 • Kameranın ağırlığı en fazla 0.685 kg olmalıdır.
 • Kamera en az 2 yil garantili olmalıdır.
 • Kamera IP67 koruma sertifikasına sahip olmalıdır.
 • Cihazlar uluslararası ONVIF iletişim komitesi listesinde yer almalıdır.

Search

Perpa Tic. Merkezi A Blok Kat 8 No :782 Okmeydanı – Şişli / İSTANBUL